Polish English German Russian

Opis sektorów „wysokiej szansy” dla inwestorów

  • Tereny inwestycyjne włączone do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Podstrefa Biskupiec, ze względu na lokalizację pomiędzy drogami krajowymi nr 57 i nr 16 stanowią atrakcyjną lokalizację dla inwestorów zarówno krajowych jak i zagranicznych, otwartych na rynki wschodnie.
  • Województwo warmińsko-mazurskie od północy bezpośrednio graniczy z obwodem kaliningradzkim. Biskupiec, tak jak reszta regionu, objęty jest małym ruchem granicznym, co ułatwia m.in. handel i wymianę dobrych praktyk z naszym wschodnim sąsiadem. Dobre połączenie komunikacyjne, jak również bliskość przejść granicznych z pewnością sprzyja rozwojowi handlu, przetwórstwa i usług.
  • Z uwagi na walory przyrodnicze sektorami „wysokiej szansy” w gminie są także: hotelarstwo, turystyka, sporty wodne i szeroko pojęta rekreacja.
  • Podstawę stanowi rolnictwo, a wraz z nim rozwijająca się branża spożywcza, usługowa, i rolna.
  • Teren północnej Polski jest obszarem atrakcyjnym pod względem zasiedlenia. Ceny działek w porównaniu z pozostała częścią kraju są atrakcyjne dla potencjalnych nabywców, chcących osiedlić się na Warmii. Bliskość stolicy regionu i doskonałe połączenia komunikacyjne sprawiają, że teren gminy staje się „sypialnią” Olsztyna. Z uwagi na to coraz prężniej rozwija się sektor budowlany, oferujący usługi zakresie produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych, jak również usług w tym zakresie.

Wykaz instytucji około biznesowych zlokalizowanych w Biskupcu:
Kancelaria Notarialna Wojtuń Mirosława, Roman Zduniak s.c.;
Kancelaria Adwokacka Adwokat Roman Zieliński;
Kancelaria Radców prawnych Jolanta, Marek Nożyńscy s. c.;
Kancelaria Adwokacka Adwokat Krystian Szeląg;
Biskupieckie Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców w Biskupcu
Stowarzyszenie Biskupieckie Forum Biznesu
Biskupieckie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast
Ochotniczy Hufiec Pracy
Powiatowy Urząd Pracy - Filia w Biskupcu
Bank BGŻ BNP Paribas o/Biskupiec
Bank Spółdzielczy w Szczytnie o/Biskupiec
Bank PKO BP o/Biskupiec
Alior Bank S.A.

Informacje o najważniejszych inwestorach krajowych i zagranicznych obecnych w gminie:

Zakłady Mięsne Warmia istnieją na rynku od 1988 roku. Rozpoczynając od skromnej produkcji mięsa w małym zakładzie, w ciągu zaledwie kilku lat, firma zwiększyła swoją ofertę do ponad 120 asortymentów wędlin. Dowodem na bardzo szybki rozwój jest otwarcie supernowoczesnych Zakładów Rozbioru i Przetwórstwa w 2004 roku: linii rozbioru wieprzowiny i wołowiny, przetwórstwa, działu pakowania, mięsa świeżego i wędlin.
więcej na: http://www.warmia-zm.pl

Indykpol S.A. – Stryjewo; ferma drobiu

Warmińska Fabryka Okien „Postęp” Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo produkujące okna od 2003 roku. Doświadczenie zdobywane od wielu lat pozwala wciąż udoskonalać oferowane produkty. Okna i drzwi obecne są w tysiącach polskich domów. Dzięki wysokiej jakości znalazły również uznanie wymagających klientów w wielu krajach Europy. Do produkcji wyrobów stosowane są wyłącznie materiały najwyższej jakości, a wszystkie okna produkowane są w oparciu o profile okienne VEKA - wyłącznie w klasie A.
więcej na: http://www.okna-postep.pl/

PPUH „POMAROL” S.A. powstała w 1992 r. w Biskupcu na bazie wcześniejszego Państwowego Ośrodka Maszynowego. Specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn rolniczych oraz zbiorników paliwowych do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych. Swoje wyroby sprzedaje poprzez sieć punktów sprzedaży w kraju i zagranicą, od wielu lat jest eksporterem o znanej i cenionej marce. Firma jest producentem zbiorników na paliwa płynne ciekłe, zapalne, substancje zanieczyszczające wodę oraz zbiorników dla przemysłu spożywczego.
więcej na: http://www.pomarol.com.pl

Zakład Doświadczalny Biskupiec  Sp. z o.o. oferuje usługi w zakresie obróbki mechanicznej, spawania, piaskowania, malowania a także pomiarów i badań oraz projektowania. Specjalizuje się w produkcji precyzyjnej, małoseryjnej, jednakże ciągle modernizowany park maszynowy pozwala być konkurencyjnym również przy produkcji zautomatyzowanej i wielkoseryjnej. „PIMB” jest producentem szerokiej gamy wysoko specjalistycznych wyrobów, przeznaczonych dla branż przemysłu cywilnego (głównie ograniczniki obciążenia do żurawi samojezdnych oraz wyrobów specjalnych do pojazdów i do obiektów latających. Wyroby te były i są przedmiotem eksportu do wielu krajów Europy, Azji i Ameryki. W ofercie są również możliwości opracowywania nowych konstrukcji i modyfikacji istniejących wyrobów.
więcej na: http://www.zdbc.com.pl

TELMEX Spółka z o.o. Zakład MMI Sleeping w Biskupcu jest właścicielem i twórcą sklepu www.sklep.mmisleeping.pl. Oferuje meble z drewna litego – sosny, buku, olchy, dębu oraz brzozy. Specjalizuje się w produkcji sypialni, meblościanek oraz jadalni. Firma jest otwarta na potrzeby rynku, dlatego włączyła do asortymentu pokoje dziecięce oraz młodzieżowe. Nowoczesne wzornictwo, rzetelne wykonanie, wysoka jakość, szybkie tempo realizacji zamówień to atrybuty, które zapewniają stabilną pozycję na rynku meblowym i świadczą o dynamicznym rozwoju firmy.
więcej na: http://www.sklep.mmisleeping.pl

Sowul&Sowul Sp. z o.o. jest młodą firmą w branży rolniczej. Powstała w lutym 2003 roku jako firma rodzinna, stworzona przez Przemysława Sowula i Grzegorza Sowula. Pomimo krótkiej obecności na rynku, spółkę tworzą specjaliści z dużym doświadczeniem. Wśród pracowników znajdują się rolnicy z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży nasiennej oraz młodzi, pełni zapału absolwenci uczelni rolniczych. Największą wagę przykłada się do jakości sprzedawanych produktów, profesjonalnej obsługi klienta oraz szybkiej i sprawnej realizacji zamówień.
więcej na: http://www.sowul.pl

Neotherm Sp. z o.o. jest firmą istniejącą na rynku od 2008 roku. Firma Neotherm jest producentem najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych dla budownictwa Zajmujemy się produkcją płyt styropianowych do izolacji termicznej ścian, dachów i podłóg. Neotherm to nie tylko producent wyrobów styropianowych - Neotherm to bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę. Neotherm to firma w 100% z polskim kapitałem i jeden z największych producentów styropianu w Polsce, o ugruntowanej pozycji na rynku, nowoczesnym zarządzaniu i produktach wysokiej jakości. Oprócz standardowych płyt styropianowych oferuje specjalistyczne płyty: wodoodporne, ognioochronne, akustyczne, płyty laminowane papą podkładową na welonie z włókna szklanego, płyty o obniżonym współczynniku przewodzenia ciepła.
więcej na: https://www.neotherm.pl

Egger Biskupiec Sp. z o.o. to stale rozwijającą się, globalna firma rodzinna z branży płyt drewnopochodnych. Firma jest dostawcą pełnego asortymentu produktów dla przemysłu meblarskiego i wyposażenia wnętrz, produktów budowlanych oraz podłóg laminowanych. Założony przez Fritza Eggera seniora w 1961 roku, EGGER posiada dzisiaj 19 zakładów głównie w 8 krajach Europy i zatrudnia około 9000 pracowników. Po prawie 60 latach działalności, EGGER pozostaje firmą rodzinną, należącą do braci: Michaela oraz Fritza Eggerów, synów Fritza Eggera seniora. Właściciele pomagają określić strategiczne kierunki rozwoju. W 2019 roku firma Egger rozpoczęła działalność w Polsce. Biskupiec został 19 zakładem Grupy i pierwszym w Polsce, dzięki któremu na Warmii i Mazurach powstało około 400 bezpośrednich i kolejnych 600 pośrednich miejsc pracy. Szacunkowa wartość inwestycji EGGER w Biskupcu to około miliard złotych. 
więcej na: http://biskupiec.egger.com 

Infrastruktura techniczna dostępna w gminie i w obrębie terenów inwestycyjnych:
Do terenów inwestycyjnych prowadzi droga asfaltowa bezpośrednio z drogi krajowej nr 57. W pobliżu działek objętych specjalną Warmińsko – Mazurską Strefą Ekonomiczną znajduje się infrastruktura umożliwiająca prowadzenie działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje znajdują się w listach danych o terenach dołączonych do ofert inwestycyjnych.

Ważne instytucje do współpracy dla inwestora:
Polska Agencja Inwestycji i Handlu
więcej na: http://paih.gov.pl/pl
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
więcej na:www.wmarr.olsztyn.pl
W ramach Agencji działa COI - Centrum Obsługi Inwestora
10-516 Olsztyn, Plac Generała Józefa Bema 3
Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Biskupiec
więcej na: http://www.wmsse.com.pl/index.php/pl/co-oferujemy/podstrefy/podstrefa-biskupiec

Informacje makroekonomiczne o Polsce:
http://www.mg.gov.pl/
http://www.mg.gov.pl/Analizy+i+prognozy/Sytuacja+gospodarcza+Polski
http://www.mg.gov.pl/Analizy+i+prognozy/Przedsiebiorczosc
http://www.mg.gov.pl/Analizy+i+prognozy/Inwestycje+zagraniczne


Linki do partnerów gminy z którymi współpracujemy promując się na zewnątrz (instytucje
z którymi przygotowujemy wydarzenia, miasta partnerskie, partnerzy instytucjonalni, ważni inwestorzy, przydatne linki)

Instytucje lokalne z którymi przygotowujemy wydarzenia
Biskupiecka Federacja Sportu:  http://www.bfs.home.pl
Centrum Kultury, Turystyki i Sportu: http://www.cktisbiskupiec.pl

Miasta partnerskie:
Bramsche (Niemcy): http://www.bramsche.de

Partnerzy instytucjonalni:
Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie: http://www.uw.olsztyn.pl
Warmińsko - Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie: http://warmia.mazury.pl
Starostwo Powiatowe w Olsztynie: http://www.powiat-olsztynski.pl

Przydatne linki:
http://www.investinwarmiaandmazury.pl - portal inwestycyjny Warmii i Mazur;
http://www.wmsse.com.pl - Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.;
http://www.lgrpo.pl - Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Olsztyńskie”
http://www.poludniowawarmia.pl - Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Południowa Warmia"
http://www.biskupiec.pl/projekty/ue
www.zgwm.pl Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
www.czyste-mazury.bip-wm.pl/public Związek Gmin "Czyste Mazury"
www.portal.warmia.mazury.pl/pl Wrota Warmii i Mazur Regionalny Portal Informacyjny

Inne:
http://www.cittaslow.org
http://cittaslowpolska.pl

 

Last Updated on Wednesday, 04 November 2020 09:04

Tereny Rekomendowane

baner1 32s

Działka nr 1/32
Obręb nr 1 - Biskupiec Kolonia
Powierzchnia: 5,4863 ha


baner411s

Działka nr 411- SPRZEDANO
Obręb nr 1 - Biskupiec Kolonia
Powierzchnia: 0,5144 ha


baner417s

Działka nr 417- SPRZEDANO
Obręb nr 1 - Biskupiec Kolonia
Powierzchnia: 0,7343 ha


baner423s

Działka nr 423
Obręb nr 1 - Biskupiec Kolonia
Powierzchnia: 0,5073 ha

invest


investpl

Joomla templates by Joomlashine